Paulina Tomasik

Po co Ci botki puchowe?

Kochasz góry i biwaki pod gołym niebem, ale sama myśl o kilkudniowym wypadzie późną jesienią czy zimą przyprawia Cię o gęsią skórkę? A może borykasz się z problemem zmarzniętych stóp, których za nic nie możesz rozgrzać, siedząc wieczorem przed telewizorem? Z botkami puchowymi nie musisz rezygnować z komfortu cieplnego choćby w najchłodniejsze dni! Te kompaktowe buty sprawią, że nawet podczas noclegu pod chmurką Twoje stopy pozostaną przyjemnie ciepłe. Chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach botków puchowych? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Co to są botki puchowe i do czego się je stosuje?
  • Kiedy warto pomyśleć o zakupie butów puchowych?
  • Jakie są zalety botków puchowych Pajak?

W skrócie

Botki puchowe to rodzaj wyjątkowo ciepłych skarpet, które stosuje się podczas wypraw w najchłodniejsze regiony ziemi. Zakłada się je podczas wykonywania prac w obozie czy do spania w śpiworze, aby stworzyć optymalne warunki do regeneracji organizmu. Po buty puchowe sięgają jednak nie tylko profesjonaliści czy osoby nocujące zimą pod chmurką. Można w nich również chodzić po schronisku, a nawet stosować jako wyjątkowo ciepłe kapcie. Boots, czyli botki puchowe Pajak, wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami, niską wagą i najwyższej jakości ociepliną.

Botki puchowe – co to takiego?

Zacznijmy od tego, czym tak właściwie są botki puchowe. Nazwa może się kojarzyć ze stylizacjami z okładek czasopism modowych, ale tego typu „obuwia” nie noszą popularni celebryci. Botkami puchowymi nazywamy bardzo ciepłe, wypełnione naturalną ociepliną skarpety. Wyglądem przypominają buty, a dokładniej śniegowce, i stąd wzięła się ich nazwa. Stosuje się je, aby zapewnić komfort cieplny podczas nocowania i wykonywania różnych prac wokół obozu w ekstremalnie niskich temperaturach – w wysokich górach czy warunkach polarnych. Himalaiści, alpiniści i podróżnicy stosują je, aby minimalizować ryzyko wychłodzenia organizmu i stworzyć optymalne warunki do snu oraz regeneracji.

Botki puchowe

Nie tylko dla profesjonalistów

Po botki puchowe sięgają jednak nie tylko profesjonaliści. Korzystają z nich również amatorzy zimowych biwaków w niższych partiach gór, aby ułatwić sobie zagrzanie stóp – w śpiworze i nie tylko. Gdy temperatura w pomieszczeniach nie rozpieszcza, można w nich również chodzić po schronisku czy innym miejscu noclegu.

Okazuje się jednak, że buty puchowe wybierają nie tylko miłośnicy outdoorowych aktywności, ale nawet domatorzy. Świetnie sprawdzają się również… przed telewizorem! Sięgają po nie osoby, które nie lubią marznąć w domu, i stosują je jako kapcie. Ze względu na budowę anatomiczną zwykle są to kobiety, które znacznie częściej odczuwają problem zimnych stóp i dłoni. Jeśli należysz do grona zmarzluchów lub szukasz prezentu dla kogoś, kto całą zimę najchętniej spędziłby pod ciepłym kocem, botki puchowe będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Botki puchowe

Boots, czyli botki puchowe Pajak

Botków puchowych nie mogło zabraknąć w ofercie firmy Pajak. Model Boots jest uszyty z lekkiej i odpornej na przetarcia tkaniny Toray Airstatic SLF15, którą pokryto hydrofobową impregnacją DWR. Podeszwa butów jest wykonana z wytrzymałej i odpornej na rozdarcia Cordury, a wkładka z pianki EVA zapewnia komfort i ciepło podeszwy podczas chodzenia. Kołnierz można regulować przy pomocy ściągacza ze stoperem, aby uniknąć niepotrzebnych strat ciepła. Najważniejsze jest jednak wypełnienie z polskiego puchu gęsiego o sprężystości aż 750 cuin, które sprawia, że botki puchowe Pajak zapewniają komfort cieplny nawet w najniższych temperaturach. Oprócz tego wyróżniają się niską wagą (144 g dla rozmiaru 37–39), a po kompresji zajmują zaledwie litr, więc bez problemu zmieszczą się w Twoim plecaku, niezależnie od jego wielkości.

Planujesz zimowy wypad w góry lub szukasz wyjątkowo ciepłych kapci na zbliżające się chłody? Botki puchowe Boots i inne produkty wypełnione najwyższej jakości naturalnym puchem znajdziesz na pajaksport.pl. Z nami nie zmarzniesz!

Źródło zdjęć: pajaksport.pl