Paulina Tomasik

Quest 4Two – dwuosobowy śpiwór puchowy dla par

Długie wędrówki po górach i podróże w odległe zakątki globu to Wasz ulubiony sposób spędzania wolnego czasu? Dwuosobowy śpiwór puchowy Quest 4Two sprawi, że wspólne wyjazdy będą jeszcze przyjemniejsze! Ten lekki i solidny model powstał z myślą o ciekawych świata parach, które nie chcą rezygnować z bliskości nawet podczas noclegu na łonie natury. W tym śpiworze podczas każdej wyprawy wyśpicie się jak w domu!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jakie są zalety śpiwora puchowego dla dwojga Quest 4Two?
  • Co sprawia, że śpiwór puchowy dla par Quest 4Two jest lekki i kompaktowy?
  • Jaką prestiżową nagrodę otrzymał śpiwór puchowy dla par Quest 4Two?

W skrócie

Dwuosobowy śpiwór puchowy Quest 4Two to wyjątkowy model stworzony z myślą o podróżujących wspólnie parach. Jego największe zalety to niska waga, dwa niezależne zamki oraz regulowany kaptur, który pozwala zredukować straty ciepła. Unikalna technologia produkcji umożliwia ponowne wykorzystanie zastosowanych surowców.

Śpiwór puchowy dla par

Wyjątkowy śpiwór puchowy dla dwojga

Nocleg z partnerem lub partnerką podczas biwaku nie musi być uciążliwy! Quest 4Two to jeden z pierwszych w Europie dwuosobowych śpiworów puchowych zaprojektowanych z myślą o podróżujących parach. Unikalna konstrukcja pozwala uniknąć niedogodności, które pojawiają się po spięciu ze sobą dwóch standardowych śpiworów. Model zapewnia dużą swobodę ruchów przy zachowaniu komfortu cieplnego na poziomie kroju typu mumia. Kaptur został wyprofilowany w taki sposób, aby ograniczyć wolną przestrzeń wokół głowy i wynikające z niej straty ciepła. W razie potrzeby otwór można podzielić na dwie części, a wygodny system regulacji pozwala na szybkie dopasowanie kaptura do warunków zewnętrznych. Dwa niezależne, normalnej długości zamki sprawiają, że wyjście za potrzebą nie musi oznaczać pobudki partnera. Wygodę użytkowania podnoszą również pętelki do zawieszenia z obu stron śpiwora oraz dwie niezależne wewnętrzne kieszonki na najpotrzebniejsze drobiazgi.

Kompaktowy śpiwór puchowy dla par

Unikalny krój to nie wszystko! Śpiwór Quest 4Two powstał z najwyższej jakości materiałów, więc jest to inwestycja na co najmniej kilkanaście sezonów. Jako wypełnienie zastosowano polski biały puch kaczy o sprężystości 700 cuin, a tkanina zewnętrzna Toray Airtastic wyróżnia się niską wagą i wysoką odpornością na przetarcia i rozdarcia. Śpiwór uszyto z zastosowaniem konstrukcji X (brak przegród wewnętrznych), więc jest lekki i kompaktowy. Waży zaledwie 1100 g (wagowo na osobę przypada raptem 550 g), a po kompresji mieści się w załączonym worku o objętości 2,2 l. Quest 4Two to śpiwór puchowy dla par, który idealnie sprawdzi się nawet podczas długich wędrówek z plecakiem, gdy liczy się każdy gram! Nie jest to jednak model typowo letni. Przy T-comfort 9°C i T-limit 5°C (zgodnie z tak samo skonstruowanym śpiworem jednoosobowym przebadanym w niezależnym laboratorium wg normy EN 13537 / ISO 23537) w polskich warunkach świetnie sprawdzi się również późną wiosną i wczesną jesienią.

Dwuosobowy śpiwór puchowy

Śpiwór zaprojektowany z myślą o recyklingu

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną cechę, która wyróżnia śpiwór puchowy dla dwojga Quest 4Two. Został on zaprojektowany tak, aby maksymalnie ułatwić recykling! Jest to pierwszy na świecie śpiwór zero waste. Większość modeli dostępnych na rynku powstaje z wielu różnych, połączonych na stałe surowców, co często uniemożliwia ponowne przetworzenie. Marka Pajak opracowała jednak unikatową technologię produkcji, która maksymalnie ułatwia recykling. Wypełnienie w postaci naturalnego puchu wystarczy poddać praniu i sortowaniu, aby uzyskać surowiec do ponownego wykorzystania przy minimalnych stratach ilościowych. Elementy regulacyjne powstają z czystego acetalu, którego nie trzeba mielić na granulat przed przetworzeniem. Wszystkie pozostałe elementy śpiwora (nici, tkanina i taśmy) to wysokiej jakości poliamid, który bez rozdzielania na czynniki pierwsze można przetworzyć na włókna do produkcji nowej tkaniny.

Zdobywca prestiżowej nagrody

Na koniec ciekawostka. Funkcjonalny krój, wysokiej jakości materiały i wykonanie z troską o środowisko sprawiły, że dwuosobowy śpiwór Quest 4Two został wyróżniony podczas ISPO – międzynarodowych targów sprzętu i mody sportowej. W 2019 roku model ten otrzymał prestiżową nagrodę Outstanding Outdoor Gold Winner i to jako pierwszy w historii produkt z Polski!

Śpiwór dwuosobowy Quest 4Two i inne modele puchowe marki Pajak znajdziesz na pajaksport.pl.

Źródło zdjęć: pajaksport.pl