Joanna Pyka

Pajak Eskimo – kurtka puchowa 2 w 1

Szukasz kurtki, która zaspokoi nie jedną, ale co najmniej kilka Twoich termicznych potrzeb? Takiej, która zastąpi pełną szafę outdoorowych ciuchów i sprawdzi się w zasadzie przez cały rok? W takim razie z całą pewnością pokochasz puchówkę Eskimo!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Co takiego ma w sobie kurtka puchowa Eskimo?
  • Czy Eskimo sprawdzi się przez cały rok?
  • Eskimo to kurtka czy kamizelka?
  • Czy można polegać na odpinanych rękawach w puchówce Eskimo?

W skrócie

Puchowa kurtka Eskimo sprawdzi się przez cały rok. Latem może być kamizelką, wiosną i jesienią lekkim swetrem puchowym, zimą docieplającym mid-layerem pod cienką membranową kurtką. To puchówka unisex – idealna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Najbardziej uniwersalna kurtka Pajaka!

Eskimo to kurtka uniwersalna w pełnym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze: krój uniseks. Przy czym warto zaznaczyć, że uniseks wcale nie oznacza bezkształtnego worka po ziemniakach. Eskimo z powodzeniem spełnia rolę tak damskiej, jak i męskiej kurtki puchowej, uszytej według najświeższych trendów outdoorowego wzornictwa. Jeden model dla pań i panów sprawia, że właściwie możecie sobie pożyczać ją z partnerem. Oczywiście pod warunkiem, że akurat nie wybieracie się gdzieś razem! Po drugie: Eskimo to puchówka 2 w 1, która sprawdzi się przez cały rok – albo jako samodzielne okrycie zewnętrzne, albo warstwa dogrzewająca. Po trzecie…

Eskimo kurtka puchowa i kamizelka w jednym

Po trzecie: gwarantuje komfort termiczny

Eskimo wypełniliśmy Polskim Białym Puchem Gęsim o sprężystości 750 cuin. Dzięki tak wysokiemu stopniowi dekompresji wypełnienie puchowe tworzy w jej wnętrzu naprawdę rozbudowaną strukturę. A jak wiadomo – im bardziej przestrzenna konstrukcja puchu, tym więcej ogrzanego przez ciało powietrza może zatrzymać. Skuteczna izolacja w zimne dni murowana! W dodatku puch ma to do siebie, że nie tylko izoluje od chłodu, ale jednocześnie dobrze oddycha. Jeśli więc na zewnątrz robi się cieplej, wcale nie musi Ci być za gorąco w Eskimo. Tym bardziej, że zaprojektowano ją tak, aby łatwo zmieniała się w lżejsze okrycie – ale o tym nieco później.

Warto wiedzieć, że zewnętrzna tkanina TORAY Airtastic SLF15 DWR zapewnia też ochronę przed umiarkowanymi opadami.

Jak zwykle podkreślamy, że sprężystość gęsiego puchu 750 nie tylko gwarantuje doskonałą izolację, ale przy okazji sprawia, że produkt nim wypełniony kompresuje się do niewielkich rozmiarów. W przypadku Eskimo – do zintegrowanej wewnętrznej kieszeni o objętości 2 litrów.

Po czwarte: ultralekkość

Poza tym, że Eskimo wypełnia leciusieńki gęsi puch, a na zewnętrzne pokrycie wykorzystano przełomową tkaninę TORAY Airtastic SLF15 DWR, ta kurtka skrywa w sobie jeszcze jedną tajemnicę. Została w niej zastosowana konstrukcja X – najlżejsze rozwiązanie z możliwych, jeśli chodzi o produkty puchowe. Usunięcie wewnętrznych przegród pozwoliło maksymalnie obniżyć wagę. Łącząc w sobie te wszystkie cechy, kurtka Eskimo staje się niezastąpioną towarzyszką zawsze wtedy, gdy Twoim priorytetem jest jak najmniejsza objętość i minimalny ciężar ekwipunku.

Kurtkowa puchowa 2w1 Pajak Eskimo

Po piąte: piekielnie ważne detale

To jednak nie doskonała izolacja i waga piórkowa czynią z Eskimo tak fenomenalny, wielozadaniowy produkt. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Tym, co odróżnia Eskimo od innych kurtek puchowych, jest szczególna funkcjonalność: odpinane rękawy oraz kaptur pozwalają zmienić ją w lekką kamizelkę, idealną jako mid-layer pod hardshellem lub jako samodzielne okrycie przy nieco cieplejszej pogodzie. Zamki to oczywiście niezawodne YKK, a elementy plastikowe ITW Nexus, więc o ich sprawność nie musisz się obawiać. W Eskimo nie zabrakło także regulowanego kaptura, który ochroni Twoje uszy i głowę przed wiatrem, i zapinanych bocznych kieszeni na drobiazgi.

Jeśli tych pięć powodów nie przekonało Cię do kurtki puchowej 2 w 1 Eskimo, to naprawdę nie wiemy, co Cię przekona! Może po prostu wcale nie potrzebujesz puchówki? Jeśli jednak jesteś aktywny, a komfort i funkcjonalność to coś, na czym Ci zależy, po prostu zajrzyj na pajaksport.pl i wybierz Eskimo dla siebie!

Źródło zdjęć: pajaksport.pl