Paulina Tomasik

Plecak XC3 – najlepszy towarzysz wędrówek po górach

Lubisz wędrowanie w wersji light? W takim razie na pewno doskonale wiesz, że znaczenie ma nie tylko waga spakowanego ekwipunku, ale również torby, w której jest on umieszczony. Na szczęście istnieją plecaki o wadze tak niskiej, że niemal niezauważalnej. Przedstawiamy ultralekki XC3, plecak, który z powodzeniem może nosić miano superbohatera outdoorowego świata!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jakie zalety ma plecak XC3?
  • Jaki plecak trekkingowy wybrać?
  • Jakie cechy powinien mieć plecak w góry?

W skrócie

Plecak XC3 waży jedynie 650 g. Został stworzony z myślą o kilkudniowych trekkingach w wersji light, czyli z ograniczeniem ekwipunku do niezbędnego minimum. Przy niskiej wadze ma naprawdę wiele trudnych do przecenienia zalet: bardzo trwały, odporny na wilgoć materiał, niezawodne linki kompresyjne, wygodny pas biodrowy i sprytnie rozplanowany system kieszeni, a także szelki z pianką EVA stosowaną w plecakach wyprawowych. Wszystko razem składa się na wyjątkowy komfort wędrowania!

Plecak trekkingowy Pajak

Lekkość i niezawodność

XC3 to plecak trekkingowy zaprojektowany dla tych, którzy liczą każdy gram ekwipunku. Dzięki niezwykłym materiałom i przemyślanej konstrukcji, plecak XC3 zdecydowanie mieści się w kategoriach wagi piórkowej. Kluczem jest materiał, z którego został uszyty – to ultralekka, silikonowana Cordura. Ten materiał nie tylko prawie nic nie waży, ale też jest odporny na rozdarcia i nie chłonie wilgoci. Do tego w plecaku nie ma żadnych zbędnych dodatków: tylko to, co konieczne, aby wędrowanie było czystą przyjemnością. Dzięki temu XC3 waży jedynie 650 g przy pojemności 45 litrów, która doskonale sprawdza się podczas weekendowych biwaków wędrownych.

Superfunkcje superplecaka XC3

Ochrona przed wilgocią

XC3 jest przygotowany na wędrówki w deszczowych warunkach. Nie tylko powstał z silikonowanej tkaniny, ale też uszyto go tak, by zminimalizować ilość szwów – które, jak wiadomo, są punktami bardziej narażonymi na przemakanie. Ekwipunek chroni przed wilgocią także innowacyjne zamknięcie roll-top, ułatwiające przy tym wygodny dostęp do zawartości plecaka.

Zwiększona wytrzymałość i wygoda

Na dnie plecaka dodano wzmocnienia, dzięki którym konstrukcja może wytrzymać duże obciążenie. Przy tak niewielkiej wadze to bardzo istotna cecha. Po bokach torby umieszczono linki kompresyjne, umożliwiające zmniejszenie jego objętości, gdy nie jest zapakowany do pełna. Dzięki temu ciężar lepiej się rozkłada, a ekwipunek nie przeszkadza ani podczas dynamicznego marszu, ani w czasie przeprawiania się przez przeszkody. Twoje ruchy mogą być swobodniejsze!

Najważniejsze zawsze pod ręką

Jak połączyć funkcjonalność i dobrą organizację ekwipunku z minimalną wagą? Wystarczą lekkie materiały i głowa na karku – a tę projektanci Pajaka mają z całą pewnością! W XC3 nie ma zbędnych pasków i trudno dostępnych kieszeni. Funkcję troczków pełnią lekkie linki kompresyjne, a boczne i przednie kieszenie są stworzone z siateczki Power Mesh oraz lekkiej Cordury z mocnymi elastycznymi lamówkami. Dzięki temu pozwalają na przenoszenie dodatkowego wyposażenia, takiego jak bidon z wodą czy składane kije trekkingowe.

W pasie biodrowym ukryto kieszonki na zamek, które zmieszczą wszystko, co chcesz mieć pod ręką podczas wędrówki: kompaktowy aparat fotograficzny, GPS czy smartfon. Oprócz tego wewnątrz znajduje się bezpieczna kieszeń na dokumenty.

Plecak XC3

W służbie środowisku

Jako marka outdoorowa, Pajak dba nie tylko o komfort użytkowników, ale również o zrównoważoną produkcję o zminimalizowanym wpływie na środowisko naturalne. Dlatego do stworzenia plecaka turystycznego XC3 wykorzystano elementy pochodzące z recyklingu!

Nie chcesz nigdy więcej czuć się jak objuczony wielbłąd? Przerzuć się na wędrowanie w stylu fast&light! Na pajaksport.pl znajdziesz kluczowe elementy ultralekkiego ekwipunku. Z nami pozbędziesz się zbędnego ciężaru!

Źródło zdjęć: pajaksport.pl