Śpiwory zimowe puchowe | PAJAK
  • Śpiwory zimowe

  • Bezpieczny i komfortowy sen stanowi fundament podczas zimowych ekspedycji, dlatego należy wyjątkowo dbać o właściwy wybór śpiwora zimowego. Jakość naszego wypoczynku ma ogromny wpływ na naszą ogólną kondycję, a spanie w ciepłym śpiworze jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że Beskidy i Karkonosze, choć mniej wymagające od wysokich gór, również prezentują zimą nieprzewidywalne i surowe warunki. W przypadku zakupu śpiwora zimowego na górskie wędrówki nie ma miejsca na kompromisy, o czym przekonasz się podczas swojego pierwszego noclegu w tych okolicach.


    DOBIERZ SPIWÓR NA WYPRAWE

    FitMe by PAJAK to nasz autorski system, który w szybki i przyjemny sposób, na podstawie zadanych parametrów wybierze dla Ciebie śpiwór na wyprawę. Teraz już tylko kilka kroków dzieli Ciebie od śpiwora idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.

Filtry

Filtry

Cena

Cena

  • 2 538,00 zł - 5 999,00 zł

Kolor

Kolor

Rozmiar

Rozmiar

Śpiwór zimowy – na co zwrócić uwagę? 

Optymalny zakres temperatury, jaki będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb podczas wypraw, zależy głównie od warunków, w jakich będziesz wypoczywać i nocować. Aby to określić, warto porównać to, czego możesz się spodziewać, z tym, co jest podane na metce Twojego zimowego śpiwora. Na ogół etykiety producentów podają trzy różne temperatury, które są określane podczas rygorystycznych badań laboratoryjnych zgodnie z normami takimi jak europejska EN 13537 lub międzynarodowa ISO 23537. Pierwsza to temperatura komfortu (oznaczana jako t. comf.), druga to temperatura graniczna (t. limit), natomiast trzecia to temperatura ekstremalna (t. extreme). Warto zaznaczyć, że temperatury te są podzielone na dwie kategorie: dla mężczyzn i dla kobiet, ponieważ udowodniono, że odczuwanie zimna jest determinowane płcią.

Śpiwór na mrozy - wszystko tkwi w szczegółach 

W warunkach wysokogórskich kluczowe znaczenie mają detale. Dlatego w najcieplejszych śpiworach PAJAK stosuje dodatkowe rozwiązania zatrzymujące ciepło:
Komory H, HH i Z, w których dwie warstwy ocieplonego materiału oddzielone zostały taśmami dystansowymi, co skutecznie niweluje utraty ciepła w miejscach przeszyć.
Konstrukcję mumii upodabniającą leżącego do spoczywającego w sarkofagu egipskiego faraona. Poprzez swój anatomiczny kształt lepiej przylega do ciała, pozwala na szybkie ogrzanie i zachowanie jak największej ilości energii. Taki śpiwór jest bardzo lekki i doskonale się kompresuje. Idealne śpiwory zimowe na minusowe temperatury z naszej najbardziej zaawansowanej technologicznie linii Radical ważą jedynie 190 g i mają temperaturę ekstremalną na poziomie -73℃!
Kołnierz termiczny, czyli regulowaną osłonę, której zadaniem jest zabezpieczyć wnętrze śpiwora przed utratą ciepła poprzez minimalizowanie wydostawania się ogrzanego powietrza.
Wewnętrzną kieszonkę na drobiazgi, dzięki której wszystko, co najbardziej potrzebne, będzie zawsze pod ręką bez konieczności otwierania śpiwora.

Ciepły śpiwór zimowy - tylko puch!  

W ciepłych śpiworach zimowych gwarantem skutecznej izolacji jest naturalny puch o wysokiej sprężystości oraz odpowiednia wielkość i konstrukcja komór. Nawet ociepliny syntetyczne o najwyższych osiągach technicznych, jeśli chodzi o izolację, wagę i kompresję, nie są w stanie równać się z naturalnym puchem pod względem tych właściwości. Wskaźnikiem sprężystości puchu jest miara "cuin". Im wyższy parametr cuin, tym bardziej sprężysty i lepszej jakości jest puch. Pamiętajmy, że to właśnie powietrze w śpiworach puchowych pełni rolę izolatora, chroniąc nas przed zimnem. W ciepłych śpiworach zimowych PAJAKa stosujemy wypełnienie naturalnym puchem wyłącznie od 700 cuin w górę. Nasze najcieplejsze zimowe śpiwory szyjemy z tkaniny o hydrofobowej impregnacji DWR, która chroni przed szybkim namakaniem w warunkach wysokiej wilgotności

Przechowywanie ciepłego śpiwora puchowego 

Najważniejsze, aby po każdej wyprawie śpiwór rozwiesić i przewietrzyć w przewiewnym pomieszczeniu. W komplecie ze śpiworem zimowym znajdziesz dwa worki. Mniejszy, kompresyjny służy do transportu, a większy do optymalnego przechowywania. Koniecznie zapoznaj się z instrukcją prania śpiworów. Prawidłowa eksploatacja pozwoli zachować produkt i jego najwyższe parametry na długie lata.