Joanna Pyka

Kurtka puchowa Phantom – 5 zalet, za które ją pokochasz

Phantom to jeden z najpopularniejszych modeli kurtek marki Pajak. I nic dziwnego – ta kurtka jest totalnie niezawodna i wyjątkowo uniwersalna! Przetestowana na niejednej wyprawie obroni się sama przed każdą krytyką. Czas, żebyś i Ty poznał 5 wyjątkowych cech, dzięki którym Phantom okaże się najlepszą kurtką, jaką kiedykolwiek miałeś.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Kurtka Phantom to model miejski czy outdoorowy?
  • Co sprawia, że kurtka Phantom jest tak funkcjonalna?

W skrócie

Phantom to kurtka wielozadaniowa. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas outdoorowych wyzwań, jak i na co dzień, w każdej sytuacji dbając o Twój komfort termiczny dzięki niezawodnemu wypełnieniu puchem polskich gęsi o lofcie 750 cuin. Ponadto testowany i udoskonalany w terenie ergonomiczny krój kurtki Phantom zapewnia dopasowanie i wygodę podczas nawet najbardziej wymagających aktywności. Ultraniska waga w połączeniu z wysokim współczynnikiem kompresji czynią ją też doskonałą opcją awaryjną do spakowania do plecaka na każdą nieprzewidzianą okoliczność.

1. Ergonomiczny krój

Kurtkę Phantom zaprojektowano z myślą zarówno o codziennym użytkowaniu, jak i wypadach w teren w okresie jesienno-zimowym. Zastosowany krój ma za zadanie zapewnić Ci maksymalną swobodę ruchów, cokolwiek robisz. Przy tym Phantom zdecydowanie nie wygląda jak napompowany worek, a Ty nie przypominasz ludzika Michelin!

Phantom to nie tylko krój dopasowany do sylwetki, ale również dodatkowe korzystne rozwiązania. Dzięki nim użytkowanie tej kurtki wiąże się z komfortem podczas różnych aktywności. Istotne usprawnienie stanowi regulowany ściągaczami ze stoperami koreańskiej firmy WooJin kaptur, który dopasowuje się do twarzy tak, aby jak najskuteczniej chronić wrażliwe okolice uszu, zatok czy szyi. W kapturze również, jak i w całej kurtce, zastosowano komory wypełnione izolującym od chłodu puchem. Kaptur jest kompatybilny z kaskiem, sprawdzi się więc również podczas wspinaczki, wyprawy skiturowej czy wypadu na stok narciarski.

Męska kurtka puchowa Phantom Lynx

2. Niezawodne wypełnienie

Wypełnienie kurtki Phantom stanowi ceniony w całym outdoorowym świecie Polski Biały Puch Gęsi. Ten niezawodny materiał zapewnia komfort termiczny w niższych temperaturach, a także sprawdza się podczas intensywnych aktywności, nie dopuszczając ani do przegrzania, ani do wychłodzenia ciała. Dzieje się tak dzięki naturalnym właściwościom puchu gęsiego, który w odpowiednio skonstruowanym produkcie nie tylko dobrze izoluje od chłodu, ale jednocześnie świetnie oddycha i nie zatrzymuje nadmiaru wilgoci.

3. Ultrapakowność

Puch polskich gęsi ma jeszcze jedną istotną zaletę: nie tylko zapewnia optymalną izolację od chłodu, ale dzięki wysokiemu współczynnikowi kompresji pozwala spakować kurtkę do załączonego woreczka o niewielkich rozmiarach. W plecaku praktycznie nie zabierze Ci miejsca. Wszystko to dzięki wysokiej sprężystości gęsiego puchu – cuin 750 – oraz pokryciu nowoczesną tkaniną TORAY Airtastic SLF15 DWR, sprzyjającą świetnej kompresji.

4. Niska waga

Na ciężar produktu ma wpływ nie tylko lekkie wypełnienie puchowe o wysokiej sprężystości, ale również dobór tkaniny oraz konstrukcja! W kurtce Phantom zastosowaliśmy rozwiązanie najlżejsze z dostępnych obecnie na rynku – tak zwaną konstrukcję X. Usunięcie wewnętrznych przegród i ograniczenie do niezbędnego minimum szwów pozwoliło na pierwszym miejscu postawić minimalną wagę kurtki.

Ciepła kurtka puchowa Pajak Phantom

5. Wytrzymałość

Phantom to model kurtki przemyślany od każdej strony – zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Dlatego też do jej pokrycia użyto przełomowej tkaniny zewnętrznej Airtastic SLF15 DWR opracowanej przez japońską markę Toray. Jeśli więc perspektywa fruwającego w powietrzu wypełnienia rozdartej kurtki napawa Cię lękiem przed zabraniem Phantom w teren, możesz spać spokojnie: Toray Airtastic charakteryzuje się wyjątkowo niską podatnością na uszkodzenia mechaniczne. Twoja kurtka Phantom nie straci więc na funkcjonalności przez kolejne sezony.

Ponadto tkanina ta została zabezpieczona impregnacją DWR, której hydrofobowe właściwości nie dopuszczają do namakania materiału. Dzięki temu Phantom nadaje się do użytkowania w warunkach lekkich opadów deszczu lub śniegu bez konieczności stosowania dodatkowego membranowego hardshella.

Planujesz zakup wielosezonowej, wygodnej kurtki dopasowanej do Twoich potrzeb? Kurtki Phantom w wersji męskiej i damskiej polecają się do testów terenowych! Sprawdź sam na pajaksport.pl!

Źródło zdjęć: pajaksport.pl